Вчені навчилися виявляти шизофренію за аналізом крові

Поділитися
Вчені навчилися виявляти шизофренію за аналізом крові Аналіз крові допоможе визначити шизофренію
Вказати на наявність захворювання можуть рівні специфічного білка.

Вчені з США та Японії з'ясували, що показники «цитоскелетного білка» CRMP2 можна використовувати для діагностики шизофренії за аналізом крові. Це дозволить лікарям відрізнити шизофренію від інших схожих захворюваннях і почати лікування на ранніх стадіях, повідомляє Naked science.

Шизофренія - це серйозний психіатричний розлад, при якому люди неправильно інтерпретують реальність. Зазвичай він виражається в поєднанні галюцинацій, марення, невпорядкованого мислення і поведінки, нездатністю нормально функціонувати. Тим, хто страждає від шизофренії, як правило, потрібно довічне лікування, а рання діагностика вкрай важлива, оскільки дозволяє контролювати симптоми до того, як з'являться ускладнення.

Тепер вчені запропонували задіяти «цитоскелетний білок» CRMP2 (входить в сімейство білків-медіаторів коллапсінової відповіді) для діагностики шизофренії за аналізом крові. Активність CRMP2, присутнього в головному мозку і експресованого в лімфоцитах, впливає на нейронні зв'язки і незбалансована у людей з шизофренією.

У ході дослідження вчені вивчили посмертну тканину мозку, а також зразки крові тих, хто страждає на шизофренію. Виявилося, що рівень CRMP2 у них був вищий, ніж у контрольної групи. Вчені також виявили структурні аномалії в дендритах нейронів, що може говорити про порушення, оскільки вони беруть участь в отриманні імпульсів від інших нервових клітин.

Показники активної форми білка також виявилися завищеними у людей з шизофренією, а у молодих учасників дослідження (до 30 років) рівні активного CRMP2 були збалансовані відповідною кількістю неактивного CRMP2. Ймовірно, цей дисбаланс і пояснює порушення в нейронних зв'язках.

Тому вчені вважають, що вимірювання активної форми цього білка, особливо в її співвідношенні до неактивного CRMP2, може допомогти у виявленні шизофренії за аналізом крові.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені заявили про те, що розлади шизофренічного спектру корелюють з підвищеним мінімум в два рази ризиком смерті від нового коронавірусу. А ось з афективними і тривожними розладами такого зв'язку не було.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі