Facebook, Twitter, TikTok та інші будуть зобов'язані боротись із шкідливим контентом — норма закону ЄС

Поділитися
Facebook, Twitter, TikTok та інші будуть зобов'язані боротись із шкідливим контентом — норма закону ЄС © ixbt.com
Правила набудуть чинності з 25 серпня.

Найбільші у світі соціальні медіа-платформи Facebook, Twitter, TikTok та інші муситимуть боротися з незаконним і шкідливим контентом. В іншому випадку вже з 25 серпня на них чекатимуть суттєві штрафи у відповідності із законом Європейського Союзу про цифрові послуги, пишe POLITICO.

Європейська комісія визначить 19 найбільших онлайн-платформ і пошукових систем, які потраплять під пильну увагу закону про онлайн-контент. Вони  зіткнуться із суворими вимогами, включаючи швидке видалення незаконного контенту, забезпечення того, щоб персоналізована реклама не націлювалася на неповнолітніх, і обмеження поширення дезінформації та шкідливого контенту, зокрема кіберзалякування.

«З великими масштабами приходить велика відповідальність», — пояснив єврокомісар із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон під час брифінгу.

За його словами, вже за чотири місяці, онлайн-платформи та пошукові системи з понад 45 мільйонами активних користувачів матимуть більші зобов’язання.

До таких компаній, зокрема, належать:

— Вісім платформ соціальних мереж: Facebook, TikTok, Twitter, YouTube, Instagram, LinkedIn, Pinterest і Snapchat;

— П’ять онлайн-маркетплейсів: Amazon, Booking, AliExpres, Google Shopping і Zalando;

— Інші платформи, включаючи магазини програм Apple і Google, Google Maps і Wikipedia, а також пошукові системи Google і Bing.

Ці платформи повинні будуть припинити показ реклами користувачам на основі конфіденційних даних, таких як релігія та політичні погляди. Контент, створений штучним інтелектом, наприклад оброблені відео та фотографії, відомі як дипфейки, також потрібно буде відповідним чином позначати.

Компанії муситимуть щороку зійснювати оцінку ризиків, які їхні платформи становлять з низки питань: громадське здоров’я, безпека дітей і свобода самовираження. Вони також мають викласти свої заходи щодо того, яким чином вони борються з такими ризиками. Першу оцінку мають завершити до 25 серпня. 

«Цим 19 великим онлайн-платформам і пошуковим системам доведеться повністю переробити свої системи, щоб забезпечити високий рівень конфіденційності, безпеки та безпеки неповнолітніх за допомогою інструментів перевірки віку та батьківського контролю», — сказав Бретон.

Перевірятимуть дотримання законодавства спеціальні зовнішні аудитори.

Правоохоронна група в Комісії матиме доступ до їхніх даних і алгоритмів, щоб перевіряти, чи не рекламують вони шкідливий контент, зокрема контент, який загрожує громадському здоров’ю, або дезінформує під час виборів.

Штрафи можуть сягати 6 відсотків річного обороту, а в особливо серйозних випадках платформи можуть бути тимчасово заборонені.

За словами Бретона, одним із перших випробувань для великих платформ у Європі будуть вибори у Словаччині, які відбудуться  у вересні. Наразі занепокоєння в ЄС викликає «гібридна війна, що відбувається в соціальних мережах, особливо в контексті війни в Україні».

«Я особливо стурбований системою модерації контенту в Facebook, яка є платформою, що відіграє важливу роль у формуванні думки, наприклад, для словацького суспільства. Meta має ретельно дослідити свою систему та виправити її, якщо це необхідно, якомога швидше», — сказав він. 

Наприкінці червня Комісія також планує відвідати Twitter у США, щоб перевірити, чи готова компанія дотримуватися нового законодавства.

«На запрошення Ілона Маска ми з командою проведемо стрес-тест у прямому ефірі в штаб-квартирі Twitter», — додав Бретон.

TikTok також попросив Комісію перевірити платформу на відповідність новим вимогам, проте дата перевірки ще не встановлена. 

Комісія також знаходиться в процесі визначення «чотирьох-п’яти» додаткових платформ, які стануть відомимим упродовж наступних кількох тижнів. Порноплатформи, такі як PornHub і YouPorn,  заявили, що  їх сайти отримують 33 мільйони та 7 мільйонів європейців відповідно, це означає,  що їм не доведеться стикатися з додатковими вимогами для подолання ризиків, які вони можуть становити для суспільства.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9223 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за окремі дії проти основ національної безпеки України» з використанням фейкових акаунтів та ботів у соцмережах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі