Переговори про вступ України до ЄС отримали "зелене світло": що далі?

Поділитися
Переговори про вступ України до ЄС отримали
Попереду Україну чекає довгий шлях.

Після того, як лідери ЄС схвалили початок переговорів про вступ України до Євросоюзу, Києву належить пройти довгий шлях до повноцінного членства.

Загалом після отримання країною статусу кандидата процес вступу складається з чотирьох кроків, які потребують одностайного схвалення лідерів ЄС. 

Перший —  рішення про відкриття переговорів, яке було прийняте учора ввечері.

Далі лідери повинні будуть визначитися з переговорними рамками для того, щоб Україна могла підготуватися до впровадження законів і стандартів ЄС.  Їх структура базується на пропозиції Європейської комісії та має бути так само схвалена країнами-членами. 

До безпосереднього початку переговорів Україна повинна виконати всі рекомендації Єврокомісії, включно з тими, які вона вказала у листопадовому звіті про розширення.

Україна формально виконала майже всі ці рекомендації – зокрема вдосконалення закону про нацменшини та посилення інституційної спроможності антикорупційних органів.

Натомість лишилась невиконаною ще одна рекомендація – про врегулювання лобістської діяльності. Відповідний урядовий законопроєкт лише був зареєстрований у парламенті.

Після завершення переговорів Комісія дасть свій висновок щодо того, чи готова Україна приєднатися до ЄС, який, у свою чергу, знову має отримати одностайну згоду країн-членів, а також бути схвалений Європейським парламентом.

Лише після проходження цих етапів лідери 27 країн-членів разом із Україною зберуться на міжурядову конференцію, під час якої всі вони підпишуть угоду про приєднання. 

Договір про приєднання має бути ратифікований усіма країнами-членами, що зазвичай робиться або парламентами, або через референдум.

Наприкінці листопада президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Україна виконала майже усі рекомендації для початку перемовин про вступ у Євросоюз. Вона додала, що її "глибоко вражає" те, як Київ впроваджує "глибинні структурні реформи", зважаючи на "війну за існування".

Згідно з опитуванням, європейці загалом відкриті до ідеї вступу України до ЄС, попри потенційні витрати і ризики, але більш прохолодно ставляться до потенційного розширення блоку за рахунок Грузії та країн Західних Балкан 

60,5% українців, опитаних Центром Разумкова на замовлення ZN.UA, вважають, що Україна може стати членом ЄС швидше, ніж за десять років.
"Чому українці хочуть до ЄС і що їх найбільше лякає?"  розповідає Тетяна Силіна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі