У Мін'юсті підтвердили існування законних механізмів, щоб позбавити мандатів депутатів забороненої ОПЗЖ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Мін'юсті підтвердили існування законних механізмів, щоб позбавити мандатів депутатів забороненої ОПЗЖ © Юрій Бойко / Facebook
Але заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць уточнила, що мін'юст не може приймати рішення за парламент

Парламент знайшов спосіб відсторонити від пленарних засідань до кінця сесії ВР народного депутата Гео Лероса, який своїми заявами заважав монобільшості «слуг народу». Однак депутати забороненої в Україні проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя», які допомагають голосами, досі ходять на засідання. Чи є у Мін'юсту напрацювання щодо відсторонення депутатів ОПЗЖ, ZN.UA запитало у заступниці міністра юстиції Валерія Коломієць, з якою поспілкувалася Тетяна Безрук.

«Напрацювань щодо виведення із ВР депутатів ОПЗЖ немає, тому що перед Мін’юстом не стоїть такого завдання. Принаймні я про таке завдання не чула. Але давайте пам`ятати, що будь-які подібні речі мають прийматися не політичною волею, а на основі законності. Конституцію на сьогодні ми не можемо змінювати. Як бачимо, народні депутати із забороненої політичної партії із певною періодичністю самі виходять із Верховної Ради або ж їх позбавляють мандатів, коли все ж є законні підстави, передбачені в Конституції. Хтось через залишки совісті, хтось через кримінальні провадження», – заявила Коломієць.

При цьому журналістка акцентувала увагу на тому, що є інші підстави для позбавлення мандатів депутатів ОПЗЖ: "Одна з них – виїзд на постійне місце проживання за кордон. Минуло 182 дні, і вже можна констатувати, що деяких народних депутатів немає в Україні. Варто написати запит на Держприкордонслужбу, отримати відповідь, зафіксувати цей факт і позбавити повноважень кожного окремого депутата. Ще однією підставою є той факт, що деякі з них почали писати заяви про вихід із фракції. І якщо вони пройшли в парламент за списком, то це вже порушення"

На питання про те, чи бачать у Мін’юсті логіку в подібних діях, які не потребують внесення змін до Конституції, аби виключити народних депутів фракції ОПЗЖ із парламенту, Коломієць заявила: «Звісно, питання лише в тому, аби довести, до прикладу, факт зміни постійного місця проживання, і наведений вами приклад абсолютно релевантний для того, аби в подальшому законно обґрунтувати таке рішення».

Нагадаємо, у червні минулого року Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові заборонив діяльність в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя». ОПЗЖ стала 11 партією, діяльність якої у нашій державі заборонена. Водночас це єдина парламентська партія зі справді значним представництвом у місцевих радах.
20 березня президент Володимир Зеленський підписав рішення Ради національної безпеки, яким на час війни призупинено діяльність 11 політичних партій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі