Рада проголосувала в першому читанні законопроєкт, що може знищити Громадську раду доброчесності - правник

Поділитися
Правники закликають депутатів виправити ситуацію до другого читання.

Верховна Рада України проголосувала у першому читанні за проєкт закону 10140-д, який ставить під загрозу Громадську рада доброчесності, що є механізмом громадської участі в доборі й оцінюванні суддів, заявив у своєму пості у Facebook голова правління фундації DEJURE правник Михайло Жернаков.

"Сьогодні, на 10-річчя Революції Гідності, Рада проголосувала в першому читанні проєкт #10140-д, який знищує Громадську рада доброчесності - механізм громадської участі в доборі й оцінюванні суддів. Якщо це пройде в такому вигляді - про виконання вимоги Майдану щодо оновлення судової влади можна буде забути", - пише Жернаков.

Він додає, що цей проєкт закону:

• дозволяє призначити суддями 560 кандидатів, які проходили добір у наглухо дискредитованій попередній Вищій кваліфікаційній комісії суддів без перевірки на доброчесність;
• надає на конкурсах несправедливі переваги помічникам суддів;
• штучно звужує поняття доброчесності і його питому вагу в подальшій оцінці кандидатів на суддівські посади.

Жернаков зауважує, що чимало депутатів голосували сьогодні за цей законопроєкт, бо прийняття цього закону прив'язане до макрофінансової допомоги від ЄС.

"Але маю сумнів, що за такої редакції буде що допомога, що в принципі подальший до ЄС рух. Бо в звіті ЄС про розширення написано чорним по білому, що завданням на наступний рік є добір і оцінювання десь загалом 4000 суддів за активної участі ГРД, а не саботаж цього процесу", - пише правник.

Він закликав депутатів виправити це до другого читання. Водночас, на фоні цього фундація DEJURE у Facebook повідомила, що на кваліфікаційну співбесіду з ВККС, призначену на сьогодні, не з’явилися судді Майдану Чередніченко і Притула, які обмежували в свободі й позбавляли прав майданівців.

"Вони повідомили, що захворіли, проте це вже не перші судді, які раптово «захворіли» напередодні своєї співбесіди. Раніше під цим самим приводом також не прийшли Наталія Звєздова та ще одна суддя Майдану Марина Лозинська. Також хворіла перед своєю співбесідою суддя Андрієнко, але поміж хворобою вона встигла подати до ВРП заяву про почесну відставку, і сьогодні була вже цілком здорова на засіданні з цього питання. На щастя, ВРП таки призупинила розгляд цього питання й не відправила Андрієнко у відставку", - повідомила фундація.

Правники зазначають: якщо не знайти вихід з цієї “епідемії”, безліч суддів повтікають у відставки на багатомільйонні виплати з наших грошей. На думку членів фундації, необхідні зміни до закону, які дозволять ВККС завершувати оцінювання без участі судді.

Про процес формування самої Вищої кваліфікаційної комісії суддів, якій належить завершити кваліфікаційне оцінювання українських служителів Феміди та оновити ледь не половину суддівського корпусу, читайте у матеріалі Саміри Аббасової, Михайла Жернакова і Валерії Радченко "За крок від успішної судової реформи: хто обиратиме українських служителів Феміди?"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі