В Україні проблеми з фінансуванням будівництв - які недобудовані будинки потрапили у зону ризику

Поділитися
В Україні проблеми з фінансуванням будівництв - які недобудовані будинки потрапили у зону ризику © Depositphotos / zurijeta
Будівництва у початковій стадії зупинилися, вочевидь, надовго.

За рахунок накопичених резервів забудовники на сьогодні беруться завершити лише будівництва з високим ступенем готовності - понад 75%, щодо решти проєктів - однозначної відповіді на питання про їх фінансування поки що немає. Про це у коментарі для РБК-Україна Realty розповіла експерт ринку нерухомості Вікторія Берещак.

"Об’єкти високого ступеня готовності (понад 75%) забудовники будуть завершувати за рахунок накопичених резервів, а ось для проєктів-половинок першочерговим є питання подальшого фінансування будівництва", - сказала експерт.

За її словами, на сьогодні крани працюють переважно на об’єктах зі ступенем готовності від 50%. Адже в ситуації, що склалася, саме такі проєкти мають шанс принести забудовникам репутаційні бонуси.

"Це пов’язано з бажанням виконати зобов’язання перед інвесторами і не потрапити в репутаційну пастку через відсутність будівельної динаміки на майданчиках, де це можливо", - пыдкреслила експерт.

За певних умов можуть бути також створені перспективи для завершення об'єктів у стані готовності близько 50%. На думку Вікторії Берещак успіх таких проєктів знаходиться у прямій залежності від готовності вкладатися в будівництво потенційних покупців.

Наприклад, посередництвом спеціальних програм, що можуть бути суттєво розстрочені у часі.

"Для завершення будівництва ЖК у стані готовності близько 50% девелопери мають розробити програми виплат квартир на термін від 5-7 років, і виробити нову модель роботи, адаптовану до реалій воєнного часу", - вважає експерт.

При цьому, вона висловила думку, що варіант із запровадженням програм виплат квартир на термін від 5-7 років є реальним лише для компаній зі стійкою фінансовою моделлю, які не залежать суто від грошей інвесторів. Така компанія повинна бути готовою вкласти у проєкт не менше 60-70% власних коштів.

Нагадаємо, на сьогодні забудовники намагаються продавати довоєнні новобудови по нових, "воєнних" цінах. Щоб пояснити підвищення цін, в хід ідуть іноді дуже непереконливі аргументи.

Так, у ціни закладають навіть такі фактори, як відкладений старт будівництва нових черг. Хоча, якщо подивитися на статистику, то найбільше ціни зросли саме в тих регіонах, де відновилося до 90% довоєнних будівництв. І на ціноутворення в цих регіонах впливають зовсім інші фактори.

Тим часом продажі квартир в новобудовах практично зупинилися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі