В Україні планують створити ще одну категорію громадян з правом безплатного проїзду в транспорті

Поділитися
В Україні планують створити ще одну категорію громадян з правом безплатного проїзду в транспорті © novostimira.net
Пільга торкнеться кількох мільйонів громадян.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №8020 щодо запровадження безплатного проїзду для внутрішньо переміщених осіб на період дії воєнного стану. Законопроєкт внесено групою народних депутатів з фракції “Слуга народу” та опозиції.

Як зазначається у пояснювальній записці, проєкт Закону  встановлює під час дії воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях:

  • право внутрішньо переміщених осіб на безкоштовний проїзд на території всієї України усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним транспортом та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних та міжобласних;
  • обов’язок місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в межах своїх повноважень забезпечити безоплатний проїзд внутрішньо переміщених осіб.

Разом з тим економічне обґрунтування такої ініціативи відсутнє.

Крім того, на думку авторів, її реалізація не потребує додаткових витрат із державного бюджету України та місцевих бюджетів.

Нагадаємо, за даними останнього дослідження Міжнародної організації з міграції (МОМ) кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні станом на вересень 2022 року зросла до 6,9 млн осіб.

Майже половина внутрішньо переміщених осіб (44%) працездатного віку наразі не отримують доходу.

Лише одна третина опитаних назвала заробітну плату як основне джерело доходу після переміщення, а 24% зазначили, що покладаються на державну підтримку. У результаті більшість переміщених домогосподарств вдалися до таких заходів, як скорочення витрат (70%), зокрема на продовольство, а третина взяла позику.

З наближенням осені та зими житлові умови ВПО викликають дедалі більше занепокоєння. 22% переміщених осіб серед опитаних МОМ зазначили, що їхнє житло не придатне до зимових реалій в Україні. Понад третина опитаних не мають можливості переїхати до прийнятного житла переважно через брак коштів. 30% ВПО, які знайшли притулок у селах (загалом близько 2 млн осіб), не мають доступу до медичних послуг.

Грошової допомоги потребують близько 60% переселенців, осіб, що повернулися, а також тих, хто залишився у своїх домівках. Про потребу в ліках і ремонтних і будівельних матеріалах насамперед зазначають ті, хто повернувся, і не переміщене населення (по 7%).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі