В Мінфіні США вважають, що російська економіка не витримає нової стелі на нафту – Reuters

Поділитися
В Мінфіні США вважають, що російська економіка не витримає нової стелі на нафту – Reuters © politeka.net
Міністерка впевнена, що РФ бракуватиме грошей на ведення війни в Україні.

Західні країни домовилися про нові граничні ціни на російський експорт нафтопродуктів, які неминуче спровокують скорочення доходів Росії від нафти без збитків для глобального ринку енергоносіїв. Про це заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен, пише Reuters.

Нагадаємо, що коаліція країн "Великої сімки", ЄС та Австралія встановили нові граничні ціни на рівні 100 доларів за барель для продуктів, що торгуються з премією порівняно з нафтою, в основному дизельне пальне, та 45 доларів за барель для продуктів, які торгуються дешевше, таких як мазут.

Крім того, заборона Євросоюзу на імпорт нафтопродуктів з РФ, яка набирає чинності 5 лютого, також скорочуватиме можливості для Москви фінансувати війну в Україні.

"Обмеження, які ми щойно встановили, тепер відіграватимуть вирішальну роль у роботі нашої глобальної коаліції щодо ослаблення здатності Росії вести незаконну війну", - заявила Єллен.

Вона сказала, що санкції та цінові обмеження змушують президента Росії "обирати між фінансуванням його жорстокої війни чи підтримкою його економіки".

Щомісячні доходи бюджету Росії від нафти і газу впали в січні до найнижчого рівня з серпня 2020 через вплив західних санкцій на її найприбутковіший експорт.

Єллен сказала, що світові енергетичні ринки залишаються добре забезпеченими, а публічні звіти вказують на те, що імпортери нафти, такі як Китай та Індія, використовували цінову стелю, щоб "укласти вигідні угоди" на російську нафту.

Ці заходи порушують російські військові ланцюжки постачань, "ускладнюючи для Кремля оснащення своїх військ та продовження цього нічим не спровокованого вторгнення", - добавила вона.

Повідомлялось, що намагаючись подолати наслідки ембарго Євросоюзу, обмеження цін та нестачу танкерів, Росія має намір збільшити експорт дизельного палива ще у лютому. Планується, що загальний експорт дизельного палива та газогвого масла (газойлю) з російських портів Чорного та Балтійського морів зросте на 5-10% у місячному вирахуванні, до 4,2-4,3 млн тонн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі