Світовий попит на золото в 2020 році впав до одинадцятирічного мінімуму

Поділитися
Попит тільки на ювелірному ринку впав на 34%.

Попит на золото в світі в 2020 році впав на 14%, до 3,76 тис. тонн. Такими оцінками поділилася World Gold Council (WGC), пише Інтерфакс-Україна.

Відзначається, що це мінімальне значення з 2009 року.

Приплив золота в ETF за підсумками року склав рекордні 877 тонн на $47,9 млрд. Однак це не змогло компенсувати падіння за іншими напрямами.

Плюс, після 11 місяців безперервного приросту запасів з листопада почався відтік золота з ETF, що вилився в втрату 130 тонн за підсумками IV кварталу.

Попит на золото на ювелірному ринку впав на 34%, до історичного мінімуму 1,41 тис. тонн. Незважаючи на деяке пожвавлення в IV кварталі, ринок не зміг подолати складнощі, пов'язані з COVID-19.

Також на 59% впали закупівлі з боку центробанків, склавши близько 273 тонн.

Пропозиція на ринку золота в 2020 році скоротилося на 4%, до 4,63 тис. тонн. Це найбільше падіння з 2013 року, в основному воно пояснюється обмеженнями видобутку.

Нагадаємо, що золоторудну ділянку в Дніпропетровській області, що було виставлено на аукціон 23 грудня, придбало ТОВ «Спис Україна», яке заплатило за лот 5,73 млн грн при стартовій ціні в 4,4 млн грн. Бенефіціаром компанії є громадянин Туреччини Чакмак Фірат.

Також в Україні відновили видобуток дорогоцінних металів на Мужиєвському золоторуднику в Закарпатті. Рудник простоював 15 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі