Що не так з новобудовами, чому в них вимикають світло хаотично та надовго: "інсайт" про графіки від ДТЕК

Поділитися
Що не так з новобудовами, чому в них вимикають світло хаотично та надовго: © pixabay/image4you
Частина новобудов за документами – досі будмайданчики. Дякувати забудовникам.

У тому, що світло в деяких новобудов у Києві вимикають хаотично та надовго, винуваті забудовники. Це випливає з роз'яснень, що надала компанія Yasno, яка входить до структури ДТЕК.

За словами генерального директора Yasno Сергія Коваленка, причина полягає в тому, що деякі новобудови досі зареєстровані, як будівельні майданчики. А для них, як для промислових об’єктів, діє більш жорсткий графік відключень.

«Інсайт про графіки. Ми ж кожний випадок розбираємо і вносимо корегування в систему. Так ось один із великих сегментів скарг – це «специфічні новобудови». В чому суть. Кияни скаржаться, що не можуть знайти деякі адреси новобудов у графіку, світло відключають хаотично і надовго. Це тому, що за документами ці будівлі – досі будмайданчики. Для будмайданчиків графік відключень є більш жорстким, тому що вони є промоб'єктами», – пояснив керівник нергокомпанії.

За словами Коваленка, коли девелопери починають споруджувати будинок, вони підключають його до електромережі як будмайданчик. Після завершення будівництва, будинок мають підключити на постійну схему живлення, власники квартир повинні укласти договори з операторами систем розподілу, і тільки після цього – з компанією-постачальником електроенергії.

«Деякі компанії нехтують цим кроком. Будинок не підключений до електромережі за нормальною схемою, його мешканці отримують електроенергію за вищим тарифом, ми взагалі не розуміємо, що будинок вже заселений і тому не можемо внести його у графік відключень», – зазначив він.

Як словами гендиректора компанії Yasno, для того, щоб цю ситуацію розв'язати, вже ухвалили закон, за яким забудовники мають самі звертатися до енергокомпаній, аби зареєструвати будинок як вже заселений. Так жителі платитимуть за світло за нормальним тарифом, а енергетичні компанії зможуть отримати інформацію про необхідні обсяги електроенергії для будинку і додати його у графіки.

Сергій Коваленко також показав фото одного з таких «будмайданчиків» на 200 тис. квадратних метрів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі