Підтримка ветеранів: як уряд планує повертати людей до мирного життя

Поділитися
Підтримка ветеранів: як уряд планує повертати людей до мирного життя © Чернігівська ОДА/facebook
Кабмін запускає програми з пільгової іпотеки та надання грошей на відкриття власного бізнесу.

Підтримка ветеранів є пріоритетом для України, тож Кабмін розробляє грантові програми саме для цієї категорії українців. Про це повідомила перший віце-прем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, вже запрацювали шість грантових програм, завдяки яким можна залучити кошти для створення та розвитку власного бізнесу. Окрім того, у жовтні стартує іпотечна програма, яка допоможе купити власне житло.

«Для України великий виклик інтегрувати ветеранський рух до економічного життя. До повномасштабного вторгнення ми мали близько 500 тисяч учасників українсько-російської війни, тепер їх кількість збільшиться і може досягти 2 мільйонів. Президент Володимир Зеленський чітко окреслив завдання, які стоять перед Урядом та Міністерством економіки. Це реабілітація ветеранів, забезпечення їх соціальним житлом, гідними умовами праці та надання можливості розпочати власну справу. Таким чином, ми матимемо велику ветеранську армію відновлення, внесок якої в економіку може стати однією з точок зростання. Вже працюємо над тим, щоб виконати ці завдання – і є результати», – наголосила Свириденко.

Вона уточнила, що за іпотечною програмою пільгові умови передбачають кредит під 3% на 20 років із початковим внеском у розмірі 20%. Для тих, хто планує власний бізнес, є програма «Своя справа» — мікрогранти до 250 тис грн. Можна відкрити своє кафе, перукарню, СТО та інший невеликий бізнес.

«Вхід у програму максимально цифровизований, алгоритм подання документів простий і зрозумілий. За цією програмою є перші результати – на рахунки отримувачів мікрогрантів державою перераховано 52,7 млн грн», – повідомила вона.

«Окремі програми у сфері сільського господарства — садівництво та створення теплиць. Держава фінансує 70% усіх витрат першої тисячі заявників. Для ветеранів, які займаються IT, діє програма підтримки стартапів. Особливо важливо розвивати технології military-tech для зміцнення обороноздатності та безпеки. Інтегруватися у громадянське життя допоможе програма „Старт у ІТ“. Держава оплачує навчання за спеціальністю „інформаційні технології“, яка сьогодні є найбільш затребуваною на ринку праці», — заявила Юлія Свириденко.

Вона наголосила, що для ветеранів, які не мають здібностей до бізнесу, мають бути безбар'єрні умови інтеграції на ринку праці.

«Державні центри зайнятості сьогодні змінюють підходи до роботи з ветеранами і стають клієнтоорієнтованішими. Вони врахують усі особливості досвіду учасників бойових дій. Надасть їм широкий спектр послуг з працевлаштування, забезпечать перекваліфікацію та якісний підбір вакансій. У цьому контексті важливо, щоб парламент у другому читанні ухвалив законопроект 6067. Він серед іншого передбачає компенсацію роботодавцям частини витрат на оплату праці за працевлаштованих ветеранів, понад 6 місяців зареєстрованих як безробітні», - повідомила перша віце-прем'єр-міністр.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 22 серпня анонсував суттєві зміни у державній політиці щодо ветеранського співтовариства.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі