Нове керівництво РАЕС за 11 млн найняло фірму з російським корінням

Поділитися
Нове керівництво РАЕС за 11 млн найняло фірму з російським корінням © atodt.blogspot.com
Фірма була пов'язана і з материнською компанією - НАЕК «Енергоатом».

Новопризначене керівництво Рівненської АЕС найняло фірму з російським корінням - ТОВ «Аналітичний центр «Альгіз», для аналізу викидів двох енергоблоків РАЕС. 24 листопада, зробивши знижку від очікуваної ціни всього 0,4%, «Альгіз» отримав підряд вартістю 11 млн грн на визначення характеристик категорій викидів ІАБ 2-го рівня, повідомляють "Наші гроші".

Всього на тендері було три учасники. Окрім «Альгізу» підряд намагалися отримати компанія «Енергориск» і державний «Київський інститут «Енергопроект». Жоден з конкурентів не знижував на аукціоні свою стартову пропозицію. Відтак «Альгіз» забрав підряд ціною в майже 11 млн грн зробивши знижку від очікуваної ціни всього 0,4%.

Закупівля була проведена після звільнення Павла Павлишина з посади керівника РАЕС. Новим керівником був призначений Павло Іванович Ковтонюк, який багато років працював головним інженером РАЕС. 

Щодо ТОВ «Аналітичний центр «Альгіз», то як не складно пересвідчитися в системах Clarity-project і Opendatabot, фірма мала російського співвласника ще півроку після вторгнення РФ.

Багато років власниками фірми «Альгіз» були Ангеліна і Ігор Сергєєви, прописані в одній квартирі по вул.Здолбунівська у Києві. Згідно пошуково-аналітичних систем, чоловік має українське громадянство, а жінка - російське.

Ангеліна Сергєєва була видалена зі складу власників «Альгізу» лише у липні 2022 року, через півроку після вторгнення Росії. 

«Альгіз» мала відношення і до материнської компанії РАЕС - НАЕК "Енергоатом.

До 2016 року співзасновницею «Альгізу» була Світлана Сiдорук, яка потім очолила відділ обліку непрямих податків, зборів та ресурсних платежів «Енергоатома». Її чоловік Сергій Сідорук був директором з контрольно-ревізійної роботи «Енергоатома».

За даними «Прозорро», «Аналітичний центр «Альгіз» у попередні чотири роки отримав чотири дрібні підряди головного офісу «Енергоатому» та «Південноукраїнської АЕС» на загальну суму 1 мільйон гривень.

Новий підряд «Рівненської АЕС» вартістю 11 млн грн став найбільшим у цей період.

Відомо також, що фірма працювала на субпідряді у компанії «Енергориск», яка отримувала великі підряди «Енергоатому».  «Енергориск»був заснований у 1992 році Григорієм Громовим, який у 2009-2013 роках очолював ДП «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» ДІЯРУ і НАНУ, та Станіславом Шоломицьким, який приблизно в тих же роках був першим заступником директора цього держпідприємства. 

Нагадаємо, у 2020 році вибухнувя скандал, коли стало відомо, що через зареєстровані у Німеччині фірми на українські атомні станції постачаються російські комплектуючі, зокрема і підсанкційні. Причому, через "європейських" посередників ціни зростали у кілька разів. Це показало розслідування DW.

У березня 2022 року з'ясувалося, що на Рівненській АЕС перебувають співробітники російського Росатома, які начебто бояться повертатися в Росію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі