Майже всі члени Комітету з монетарної політики НБУ хотіли знизити облікову ставку

Поділитися
Майже всі члени Комітету з монетарної політики НБУ хотіли знизити облікову ставку © bank.gov.ua
На березневому засіданні йшлося про зниження облікової ставки з рівня 15%, причому п'ятеро пропонували опустити її до 14% річних замість підсумкового рішення обмежитися 14,5%.

Переважна більшість – 9 із 11 – членів комітету монетарної політики Національного банку України (НБУ) на засіданні 13 березня підтримали зниження облікової ставки з рівня 15%, при цьому п'ятеро пропонували опустити її до 14% річних замість підсумкового рішення обмежитися 14,5%. у опублікованих підсумках дискусії комітету монетарної політики.

"На їхню думку, найкращі, ніж очікував НБУ, динаміка інфляції, ситуація на валютному ринку, а також зниження невизначеності з приводу міжнародної допомоги є вагомими підставами для пом'якшення процентної політики вже у березні (…) зниження облікової ставки на 1 пункт не створить загроз для макрофінансової стійкості», – описано у релізі позицію прихильників більшого пом'якшення ставки.

Такий крок сприяв би пожвавленню кредитування та підтримав відновлення економіки, що є одним із пріоритетних завдань НБУ. Ці члени КМП вважають, що рівень невизначеності в економіці останнім часом знизився, що дозволяє більш упевнено дивитися у майбутнє. Зокрема, оптимізму їм додає активізація кроків міжнародних партнерів щодо надання фінансової підтримки, а також пожвавлення дискусії щодо використання на користь України знерухомлених російських активів.

Як вважає один із учасників дискусії, підтримка України залишається на користь міжнародних партнерів, а деякі затримки з фінансовою допомогою здебільшого пов'язані з електоральними циклами у багатьох західних країнах, тому припинення фінансування України – малоймовірний сценарій, і навіть у гіршому випадку обсяги підтримки навряд чи зменшаться до критичного рівня.

Раніше ми писали про те, що кількість рахунків користувачів платіжних послуг зросла на 15,5% і становила за підрахунками національного регулятора 185,1 млн. Минулого року цей показник становив 160,2 млн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі