FT: Росія пропонує Заходу обмінятися активами, замороженими після вторгнення в Україну

Поділитися
FT: Росія пропонує Заходу обмінятися активами, замороженими після вторгнення в Україну © little_klein/unsplash
Видання пише, що західні уряди навряд чи погодяться з пропозицією, яка прирівнює їхні незаконно конфісковані активи з російськими активи під санкціями.

Росія пропонує обміняти активи західних інвесторів на деякі російські активи, заморожені Заходом після того, як Владімір Путін влаштував вторгнення своєї армії в Україну. Згідно з пропозицією, Москва надасть зацікавленим західним інвесторам можливість придбати активи російських компаній, які були заблоковані в Європі, за рахунок власних коштів, що зберігаються на рахунках в Росії і не можуть бути витрачені за межами країни.

Про це пише Financial Times з посиланням на сьогоднішню заяву російського Центробанку. Західні чиновники прокоментували виданню, що їм нічого не відомо про цю пропозицію і що жодних переговорів про можливий обмін активами не ведеться. Запропонована угода спрямована на те, щоб розблокувати 100 мільярдів рублів (1,1 мільярда доларів), які в основному належать роздрібним інвесторам, із загальних 1,5 трильйона рублів російських активів на Заході. Про це у вівторок Путіну повідомив міністр фінансів Антон Силуанов.

Пропозиція Москви компенсує російським роздрібним інвесторам їхні інвестиції в західні цінні папери, які були заморожені на Заході через санкції і застрягли в розрахункових центрах, таких як бельгійський Euroclear. Також задум дозволить деяким західним компаніям повернути свої кошти, які застрягли в РФ. Москва ще не оприлюднила деталі запропонованого обміну, які, за словами Силуанова і Центрального банку, будуть викладені в указі, що має бути підписаний Путіним. Центробанк заявив, що обмін буде «добровільним», і, схоже, виключає можливу експропріацію західних активів для компенсації російським інвесторам, а обсяг активів буде «обмеженим».

У середу Мінфін Росії також послабив обмеження на виплату корпоративних дивідендів західних компаній. Згідно з новими правилами, їм буде дозволено виводити суми, еквівалентні їхнім інвестиціям у виробництво і технології російських дочірніх компаній.

Financial Times пише, що будь-яка потенційна угода про такий обмін буде ускладнена юридичними і регуляторними труднощами для західних інвесторів. Чотири високопоставлені європейські чиновники пояснили виданню, що переговори між ЄС і Росією про можливий обмін фінансовими активами не ведуться.

Один з чиновників додав, що вони не бачать можливості для детальних переговорів про щось подібне у в найближчому майбутньому.

«Західні уряди навряд чи погодяться на будь-яку угоду, яка прирівнює російські активи, заморожені у відповідь на повномасштабне вторгнення Путіна в Україну, до західних активів, які застрягли в Росії і конфіскацію яких вони вважають незаконною», - йдеться в статті.

Ця пропозиція Москви з'явилася в той час, коли західні уряди на чолі з G7 почали обговорювати те, чи варто їм використати заморожені російські активи для підтримки України, і якщо так, то яким чином.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі