Банкіри вважають, що в Україні можлива фінансово-економічна криза: коли вони її прогнозують

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Банкіри вважають, що в Україні можлива фінансово-економічна криза: коли вони її прогнозують © Андрій Товстиженко, DT.UA
На ринку банківських депозитів сталися зміни, котрі можуть стати трендом.

Зима 2024 року і весна 2025-го здаються банкам більш безпечними, а найскладніший горизонт, на думку банкірів, — найближче півріччя з піком кризи з серпня по жовтень включно. Детальніше про це пише аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак у статті "Якими будуть ставки за депозитами і чи збережуть вони свою привабливість" на сайті ZN.UA.

За словами автора, на ринку банківських депозитів відбуваються зміни. Поки незначні, але вони можуть стати трендом, який здатен багато розказати нам про найближче майбутнє цього виду заощаджень.

З початку року рівень депозитних ставок в Україні залежно від терміну знизився на 0,50–0,75 п.п. Найбільше скорочення відбулося в найкоротших 3-місячних вкладах. Процентна ставка тут стала меншою на 0,75 п.п., знизившись з 14,25 до 13,5% річних.

За 12-місячними вкладами процентна ставка знижувалася слабше, на 0,52 п.п. — з 14,22 до 13,7%.

А найменше скорочення було зафіксовано у 6-місячних вкладів. З січня по середину квітня ставка за ними зменшилася на 0,49 п.п. — з 14,84 до 14,35%.

"Здається, що різниця невелика. Але вона дає зрозуміти, як банки бачать свою відсоткову політику на рік наперед. Що вищими вони тримають процентні ставки за періодом, то небезпечнішим він їм видається", - говорить Максим Орищак.

Найбезпечніший період, з огляду на відсоткову політику банків, — це найближчі три місяці. Тобто приблизно до липня. Процентні ставки тут найнижчі. А найскладніший горизонт, знову ж таки на думку банкірів, — найближче півріччя з піком кризи у серпні-вересні-жовтні. Ставки тут найвищі. Загалом такий прогноз добре збігається і з воєнними очікуваннями, і з політичними.

"Це хороший й відносно надійний дороговказ. Інвестору в більшості випадків варто, так би мовити, йти за високою процентною ставкою. Зараз це 6-місячний депозит. А потім можна буде переглянути умови інвестицій. Не виключено, що й самі банки їх переглядатимуть, якщо, наприклад, воєнні дії загостряться, або не вдасться відновити енергосистему до початку опалювального сезону, або ж проблеми із наданням Україні західної підтримки не буде вирішено. На жаль, у наш час щось планувати навіть на рік — це розкіш, яку ніхто собі не може дозволити", - говорить автор.

Раніше ми писали про те, що міністр фінансів Сергій Марченко на зустрічі фінансового блоку G7 у Вашингтоні розповів, як Україна залежить від допомоги міжнародних партнерів. За перший квартал поточного року Мінфін залучив 3,1 млрд доларів внутрішніх запозичень з метою фінансування бюджетного дефіциту. Дефіцит військової допомоги, яка мала б надійти від партнерів, змусив Кабмін витратити 4 млрд доларів на закупівлю озброєння та боєприпасів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі