Остаточне розблокування кордону з Польщею: які плани у Варшави та Києва

Поділитися
 Остаточне розблокування кордону з Польщею: які плани у Варшави та Києва © Getty Images
Наразі є домовленість лише про призупинення блокування.

Польща веде з Україною переговори щодо впровадження ліцензій на імпорт. Саме таким вбачають в сусідній державі шлях до вирішення проблеми блокування кордону між країнами польськими фермерами. Адже останній побоюються надмірного імпорту продукції з України, стало відомо польській радіостанції RMF FM, повідомляє ЄП.

Європейська комісія пропонувала запровадити імпортні ліцензії ще минулого року, однак  додатково польська влада має намір запровадити новий запобіжний захід - перевірку відповідності українських ліцензій.

Хоча таке рішення не зовсім відповідатиме принципам вільного ринку, Брюссель готовий на нього погодитися за умови, що польсько-українська суперечка буде завершена.

Однак, пише RMF FM, Україна не поспішає йти на компроміс у питанні ліцензій. Польські дипломати підозрюють, що Київ може чекати на іншу угоду. Йдеться про регламент ЄС щодо продовження безмитної торгівлі.

Впевненість у тому, що Єврокомісія не відмовиться від безмитного імпорту з України, дозволить Києву зайняти кращу позицію в переговорах з Варшавою.

Повідомляється, що як тільки ліцензії будуть запроваджені, Польща скасує нинішнє ембарго на український імпорт.

"Продовження цієї ситуації загрожує тим, що ЄК ініціює процедуру порушення законодавства Євросоюзу", – каже дипломат ЄС.

Більш сприятливі рішення також готуються в регламенті, який має бути прийнятий Брюсселем наступного тижня.

Як з'ясувала RMF FM, це стосується нового положення про посилення захисного застереження. Досі екстрене гальмо у зв'язку з надмірним імпортом з України могло бути активоване лише в тому випадку, якщо проблеми виникали на всьому ринку ЄС. На відміну від цього, нова пропозиція передбачає його активацію навіть у разі регіональних перебоїв.

У такій ситуації вже через два тижні можна буде запровадити рішенням ЄК тимчасові торговельні обмеження з Україною терміном на чотири місяці. Лише після цього ЄК провела б поглиблений аналіз.

Аварійне гальмо означатиме можливість запровадження обмежень (наприклад, квот) у разі, наприклад, надмірного імпорту цукру з України.

Нагадаємо, що польські перевізники досягли угоди з урядом і призупинять блокаду кордону з Україною у середу, 17 січня, об 11:00 за Грінвічем (13:00 за Києвом). 

Про те, чому протест польських автоперевізників є нераціональним, спираючись на цифри пояснює Юлія Самаєва у статті «Блокада кордону. Що варто пояснити полякам, аби її припинити». 

Новий продуктовий скандал у Європі не за горами. Аграрна спільнота України знову завмерла в напруженому очікуванні, прогнозує Лариса Гук «Шлюзи аграрних протестів відкриті: на черзі цукор, птиця, ягоди…».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі