Дзякуєм, дачакаліся!

Поділитися
Палата представників Національних зборів Білорусі прийняла у п’ятницю законопроект про ратифікацію договору між Білоруссю і Україною про державний кордон, передає «Интерфакс-Запад»...

Палата представників Національних зборів Білорусі прийняла у п’ятницю законопроект про ратифікацію договору між Білоруссю і Україною про державний кордон, передає «Интерфакс-Запад».

Цей документ, підписаний ще 12 травня 1997 р., визначає поняття держкордону між Білоруссю і Україною, невід’ємною частиною є протокол-опис проходження лінії держкордону та альбом топографічних карт із позначеним на них держкордоном.

Як відзначив голова Державного прикордонного комітету РБ Ігор Рачковський, Білорусь і Україна обмінюватимуться топографічно-геодезичною, картографічною інформацією й іншими матеріалами, необхідними для підготовки документів делімітації та демаркації. Сторони також створять спільну демаркаційну комісію, яка проводитиме демаркацію кордону. Він підкреслив, що документ націлений на завершення процедури договірно-правового оформлення держкордону і якісного підвищення рівня регулювання на ньому, зокрема шляхом укладення міжнародної угоди про режим держкордону та співпрацю з прикордонних питань.

І.Рачковський повідомив, що прикордонні відомства двох країн працюють над підготовкою до підписання міжнародної угоди про діяльність прикордонних уповноважених. За оцінкою глави комітету, на демаркацію білорусько-українського кордону знадобиться щонайменше десять років. Для прикладу він повідомив, що на демаркацію прибалтійської ділянки кордону (з Литвою і Латвією. — ІФ.) знадобилося десять років і було витрачено близько 11 млн. євро. Він наголосив, що протяжність ділянки держкордону з Україною більша і проходить по складнішій місцевості. Водночас, за словами І.Рачковського, у процесі демаркації буде застосовано нові технології; на відміну від литовської ділянки держкордону, на українській встановлюватимуть лише один прикордонний стовп із держзнаками двох країн, що дозволить удвічі знизити витрати.

І.Рачковський зазначив, що при демаркації можливий обмін територіями між двома країнами. Він розповів, що однією з проблем є демаркація кордону в зоні відчуження. Передбачається, що кордон пройде по річці Прип’ять, для чого сторони проведуть обмін територіями. «Проблем багато, але вони вирішувані в рамках міжнародних прецедентів», — підкреслив І.Рачковський.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі