Триває хвиля заморозків в Україні: фермери втрачають посіви та плодово-ягідні насадження

Поділитися
Триває хвиля заморозків в Україні: фермери втрачають посіви та плодово-ягідні насадження © Андрій Товстиженко, DT.UA
Заморозки можливі ще 14-15 травня.

На початку травня практично майже по всій території України мало місце пониження температури, що призвело до втрати частини майбутнього врожаю. Зокрема це негативно впливає на посіви сільгоспкультур та плодово-ягідні насадження. За інформацією Укргідрометцентру, до 15 травня у низці областей ще існує загроза заморозків, пише agroportal.ua. 

Менеджер Агродепартаменту компанії LNZ Group Сергій Корнюшенко розповідає, що на сході, а саме в Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях, заморозки проходять у два етапи — перша хвиля похолодання була тиждень тому, і на 14-15 травня знову передають зниження температури до -5°С. 

Постраждали посіви в низці сільгосппідприємств, особливо похолодання вдарило по культурах, які вже цвіли, частина їх загинула. Корнюшенко розповідає, що також пошкоджені ранні посіви кукурудзи та соняшнику.

«Частина аграріїв, яким заморозки принесли значні пошкодження, після 15 травня збираються пересівати культури. Але з’явилася інша проблема — відсутність опадів. Тому зараз сільгоспвиробники чекають травневих дощів», — зазначає Корнюшенко.

За його словами, зважаючи на строки та відсутність достатньої кількості вологи у ґрунті, кукурудзу та сою пересівати вже пізно, а от соняшник ще можна, адже минулого року його сіяли до 15 червня включно. Також фахівець радить аграріям для пересіву розглянути нішеві культури — просо, гречку, сорго.

Травневі заморозки також завдали значної шкоди плодово-ягідним насадженням. Особливо постраждали кісточкові культури — персик, абрикос, вишня, слива та черешня, які вже цвіли та зав’язали плоди.

Менеджер Агродепартаменту LNZ Group розповідає, що від заморозків значно постраждали горіхи — вони фактично залишилися без листя. Також постраждали яблуневі сади.

Внаслідок заморозків з дерев осипалася зав’язь. Залежно від регіону — частково, а подекуди повністю. Тобто втрати врожаю ранніх фруктів можуть бути значними. 

Нагадаємо, яким буде травень 2024. Аномального тепла чекати не варто.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі